2021-05-21

Czym kierować się wybierając perfumy męskie?

Czym powinniśmy się kierować, jeśli wybieramy perfumy męskie? Jest kilka kryteriów, które bez wątpienia warto wziąć pod uwagę. Najważniejszymi są: charakter danego mężczyzny, jego usposobienie oraz indywidualne preferencje. Zapach perfum musi działać w każdym przypadku na zmysły, pobudzać do działania i dodawać również pewności siebie. Wówczas można powiedzieć, że perfumy zostały w odpowiedni sposób dobrane.


Jakie nuty zapachowe posiadają w sobie perfumy męskie?

Każde perfumy męskie posiadają w sobie dominujące nuty zapachowe oraz aromaty. Do jednych z najpopularniejszych, należą nuty drzewne. Ich bazą są między innymi olejki z mchu dębowego, cedru czy też drzewa sandałowego. To aromaty silne, typowo korzenne i intensywne.

Kolejnymi nutami zapachowymi są aromaty orientalne, paprociowe czy też szyprowe. Nie można zapominać również o nucie owocowej. Perfumy męskie o owocowym zapachu, zazwyczaj nie cieszą się niestety popularnością wśród mężczyzn. Dlaczego? Ponieważ obawiają się, iż są one zbyt mało męskie i bardziej pasują do kobiet. Takie podejście jest jednak błędne, ponieważ nuty tego typu są bardzo uniwersalne. Szczególnie latem mogą świetnie podkreślać męską urodę i styl.

Perfumy męskie mogą zatem być bardzo mocne i intensywne, ale również i delikatne, typowo kwiatowe. To jaki flakon wybierzemy powinno być uzależnione także od tego, jaka jest pora roku lub też gdzie się wybieramy. Na spotkaniach biznesowych często dla podkreślenia charakteru, wykorzystywane są perfumy typowo korzenne, czerpiące z nut drzewnych. Natomiast latem, w trakcie luźnych spotkań z przyjaciółmi, lepiej jest postawić na nutę kwiatową lub też orientalną. Bogatą ofertę perfum męskich dobranych do każdej okazji oraz wszystkich pór roku znajdziesz w drogeri horex.

Jakie perfumy męskie pod względem rodzaju są dostępne na rynku?

Perfumy męskie, ale również i te damskie, można podzielić na kilka konkretnych kategorii. Im większe stężenie substancji zapachowych w alkoholu, tym lepsza trwałość zapachu. Zapach ten jest także delikatniejszy, nie uderza w nas od razu ostra woń alkoholowa.

  • Extrait de Parfum to ekstrakt z perfum, w którym substancje zapachowe mają zawartość procentową między 44% a 60%. Z tego względu są one najbardziej trwałe, a ich zapach intensywny.
  • Parfum to natomiast perfumy właściwe, w których olejki zapachowe mogą stanowić nawet 43%, ale minimalnie jest to 15%. Przed zakupem warto to zweryfikować.
  • Eau de Parfum to po prostu woda perfumowana, o stężeniu olejków zapachowych 10-10%.
  • Eau de Toilette będąca wodą toaletową posiada jedynie 5-15% olejków eterycznych w alkoholu.
  • Eau de Colonge woda kolońska ma jedynie 3-8% zawartości olejków.
  • Eau Fraiche nazywana również mgiełką, może mieć maksymalnie 3% olejków zapachowych. Służy przede wszystkim do odświeżenia, choć dodaje ciału również zapachu.

Oczywiście perfumy męskie należy wybierać kierując się indywidualnym gustem oraz cechami osobowości. Warto brać również pod uwagę porę roku, rodzaj wyjścia czy też swój humor danego dnia. Popularne nuty zapachowe mogą nam pomóc w wyborze tej najbardziej dopasowanej do nas, a znajomość rodzajów perfum sprawi, że zainwestujemy w najbardziej trwałe zapachy.

Zobacz także