2020-12-11

Perfumy dla kobiet

Perfumy damskie to produkt, który składa się z połączenia kilku aromatów. Zazwyczaj są to takie składniki jak woda, alkohol, olejki eteryczne i różne ekstrakty. Perfumy charakteryzują się dużą odpornością na inne zapachy: stężenie substancji aromatycznych waha się w granicach 15-30%, podczas gdy w wodzie perfumowanej odsetek ten nie przekracza 20%, a w wodzie toaletowej - 10%.


Jakość perfum damskich

W zależności od jakości ekstraktów zawartych w składzie perfumy dzielimy na:

• Luksusowe perfumy. Zawierają wyłącznie naturalne składniki.

• Klasa "A". Dopuszczalne jest użycie składników syntetycznych lub zsyntetyzowanych do 10%.

• Klasa „B”. Surowce półsyntetyczne lub syntetyczne są używane do wykonywania licencjonowanych kopii elitarnych perfum, które są produkowane przez Turcję i Syrię, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Rosję i Kanadę, Ukrainę i Szwecję.

• Klasa „C”. Stosowane są niedrogie ekstrakty syntetyczne.

Więcej informacji o perfumach znajdziesz na stronie [https://pl.wikipedia.org/wiki/Perfumy]

Obecnie do produkcji perfum używa się ponad 300 różnych substancji. Obejmuje to syntetyczne i naturalne składniki pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, a także wiele produktów przemysłu chemicznego. Jako środek wyjściowy wśród roślin stosuje się:

• owoce;

• kwiaty i kwiatostany niedojrzałych pąków;

• korzenie;

• łodygi.

Wszystkie, z wyjątkiem owoców i kwiatów, są zbierane z pewnej kategorii ziół - roślin eterycznych. Można z nich uzyskać olejek eteryczny, który stanie się podstawą perfum. To pachnące składniki, które pomagają utrwalić ślad i nutę na długi czas. Trwałość może sięgać 12 godzin na skórze i kilku dni na ubraniach. Zwykle jako produkt wyjściowy wykorzystuje się rośliny, wytwarzające w szczególny sposób substancje syntetyczne. Z ich pomocą możliwe staje się uzyskanie zapachów, które nie mają odpowiedników na świecie.

Rodzaje perfum

Prawie wszystkie odmiany powstają ze specjalnego koncentratu aromatycznego z dodatkiem alkoholu i wody. Różnią się jedynie stosunkiem proporcji. Można dodać niewielkie ilości barwników i przeciwutleniaczy, aby nadać płynowi bardziej atrakcyjny wygląd i wydłużyć jego żywotność po otwarciu butelki. Nie wpływa to na aromat. Różne kraje ustalają własne standardy stężenia składników zapachowych, ale limity są zwykle podobne. Aby nazywać produkt perfumami, muszą spełniać surowe normy. Perfumy mają największy procent olejków eterycznych, który wynosi od 18 do 30%. Często te odmiany powstają poprzez połączenie różnych pachnących ziół i esencji w jedną kompozycję. Perfumy damskie zwykle produkowane są w małych pojemnikach 7 i 15 ml. Samo opakowanie zamienia się w osobną formę artystyczną, każdy dom mody stara się zaprojektować swoje butelki w szczególny sposób, aby pokazać niepowtarzalny styl i zainteresować kupujących.

Zobacz także